Komplet punktów szczypiornistów z Leszna i Kościana

Za nami udany weekend dwóch naszych zespołów rywalizujących w rozgrywkach I ligi. Obie nasze drużyny teoretycznie nie miały mocnych rywali, ale wygrane nie przyszły łatwo.

Real Astromal Leszno, który wskoczył już na 3 miejsce w tabeli wyjechał do Legnicy na mecz z czerwoną latarnią – UKS Dziewiątką. Lekko nie było. Początkowo gospodarze mocno się stawiali i to oni objęli jako pierwi prowadzenie, ale od 20 minuty zaznaczyła się przewaga gości, którzy do przerwy mieli 5 bramek przewagi (9:14). Po zmianie stron po rzucie Mateusza Płaczka zrobiło się nawert (11:18). Wówczas trener Wierucki zaczął na parkiet wprowadzać zmienników. Rywal zaczął odrabiać i doszło do nerwowej końcówki. Na szczęście katastrofy nie było, ale leszczynianie wygrali tylko jedną bramką (22:23).

Sporo błędów odnotowaliśmy w końcówce meczu. Za szybko chcieliśmy zdobywać bramki, a pośpiech nie był dobrym doradcą

– przyznał Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

UKS Dziewiątka Legnica – Real Astromal Leszno 22:23 (9:14)

Bramki dla Real Astromal: Meissner 6, Płaczek 5, Jaszkiewicz 4, Łuczak 2, Frieske 2, Szczepanek 2, Nowak 1, Skorupiński 1.

Mecz w Kościanie, w którym Tęcza Folplast podejmowała UKS Trójkę Nowa Sól lepiej rozpoczał rywal, prowadząc nawet dwoma bramkami. W połowie pierwszej odsłony był już remis, a potem przewagę zaczęli zyskiwać gospodarze, którzy po trafieniu Wesołka po 30 minutach prowadzili 19:13. Po przerwie pewnie utrzymali tę przewagę, która przez chwilę wzrosła nawet do 8 bramek. Ostatecznie skończyło się 6-bramkowym zwycięstwem (33:27).

Tęcza Folplast Kościan – UKS Trójka Nowa Sól 33:27 (19:13)

Bramki dla Tęczy Folplast: Wesołek 8, Przekwas 5, Gessner 5, Stachowiak 5, Olejnik 3, Graf 3, Piątek 2, Napieralski 1, Jackowski 1.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani