KP Polonia 1912 Leszno. Rehabilitacja leszczynian. Niepowodzenie Obry i Krobianki

Piłkarze KP Polonii 1912 Leszno zrehabilitowali się za ostatnią wysoką porażkę na własnym boisku z Tarnovią i pewnie pokonali na wyjeździe Lubuszanina Trzcianka.

Mecz rozpoczął się dla podopiecznych trenera Łukasza Koniecznego w sposób wymarzony, bo już od 2 minuty Poloniści prowadzili w tym meczu po trafieniu Damiana Nowaka II. Goście z Leszna poszli za ciosem i swoją pierwszą bramkę w dorosłym futbolu w 13 minucie zdobył Adam Piwoński, podwyższając wynik meczu na 2:0. Lubuszanin po fatalnym początku spotkania w 16 minucie dokonał dwóch zmian w składzie! W 22 minucie miejscowi mogli zmniejszyć straty, ale nie wykorzystali rzutu karnego, bowiem strzał Pawła Wichera obronił w świetnym stylu Dominik Dźwigała. Ta sytuacja się zemściła na gospodarzach, gdyż w 30 minucie na 3:0 trafił Harendarz.
Takim wysokim prowadzeniem gości zakończyło się pierwsze 45 minut meczu.
Tuż po wznowieniu Poloniści znów trafili. W 49 minucie próbkę swoich możliwości strzeleckich dał Wojciech Bzdęga i goście prowadzili już różnicą czterech trafień.
Lubuszanin grał ambitnie i do końca. W 63 minucie Iwanicki zdobył pierwszą bramkę dla miejscowych. Ten sam piłkarz zmniejszył rozmiary porażki w doliczonym czasie gry. KP Polonia 1912 Leszno wygrała w Trzciance 4:2, co po ostatniej klapie w meczu na własnym boisku daje nadzieje drużynie na walkę o grupę mistrzowską, czyli pierwszą ósemkę.

Jeśli chodzi o dwie nasze pozostałe drużyny, to niestety nie ma dobrych wieści. Obra 1912 Kościan znów straciła punkty na własnym boisku, ulegając LKS Gołuchów 0:2. Katem Obrzanki był Krystian Benuszak, czyli jeden z najlepszych strzelców IV ligi.
Fatalnie w Tarnowie Podgórnym zaprezentował się beniaminek z Krobi, który poległ w meczu z Tarnovią aż 6:0. Dwie bramki dla miejscowych zdobył były zawodnik Lecha Poznań – Błażej Telichowski.

Warta Międzychód – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:3

W ligowej tabeli na czele z kompletem 18 punktów Victoria Września. Obra 1912 Kościan jest dziesiąta – 10 punktów, KP Polonia 1912 Leszno zajmuje miejsce 12, mając na koncie 9 „oczek”. Krobianka Krobia spadła na 17 miejsce – 6 punktów.