Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pewex, gumy turbo i spodnie marmurki. Leszno pod koniec lat 80

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Prezentujemy Leszno z przełomu lat 80/90 gdy było dumną stolica województwa. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Mariana Poprawskiego, wieloletniego szefa służb drogowych w Lesznie.
Prezentujemy Leszno z przełomu lat 80/90 gdy było dumną stolica województwa. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Mariana Poprawskiego, wieloletniego szefa służb drogowych w Lesznie. archiwum Marian Poprawski
Spacerując po Lesznie widzimy zmiany w miejskiej tkance - nowe budynki, wyremontowane elewacje kamienic i zmodernizowane ulice. Nie wszystkich zadawala tempo, w którym miasto rozwija się. W naszej galerii zdjęć prezentujemy Leszno, gdy kakao i czekoladę kupowało się w Pewexie, dzieci zbierały obrazki z gumy turbo, a modnie ubrani mieszkańcy Leszna nosili spodnie marmurki. Leszno z przełomu lat 80/90 było też dumną stolica województwa. Prezentowane zdjęcia pochodzą ze zbiorów Mariana Poprawskiego, wieloletniego szefa służb drogowych w Lesznie.

Marian Poprawski - projektant ulic w Lesznie

Mieszkańcy Leszna, ale i goszczący w mieście turyści, jeżdżą po ulicach, które w większości powstały na jednej desce kreślarskiej. Fabryczna, Mickiewicza, 17 Stycznia, Prochownia, ale i mniejsze osiedlowe uliczki, wyszły spod ręki Mariana Poprawskiego.

M. Poprawski po objęciu posady w Lesznie zaproponował, że na wszystkie roboty drogowe sam przygotuje dokumentację techniczną i kosztorysową. Dla miasta przygotował 186 dokumentacji, a dla innych firm działających na terenie Leszna 56 projektów, które w całości zrealizowano. Dodatkowo opracował projekty drogowe między innymi dla Rawicza, Bojanowa, Gostynia i Krzywinia.

Prezentujemy Leszno z przełomu lat 80/90 gdy było dumną stolica województwa. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Mariana Poprawskiego, wieloletniego szefa służb drogowych w Lesznie.archiwum Marian Poprawski

Pomiędzy 1963 a 1983 rokiem wszystkie roboty drogowe w Lesznie były realizowane w oparciu o moje projekty. Ogółem przygotowałem 315 projektów, a tylko trzy z nich nie zostały zrealizowane – wspomina Marian Poprawski.

Marian Poprawski dla miasta pracował do 2009 roku.

Pamiątkowe zdjęcia ulic Leszna ze zbiorów Mariana Poprawskiego

Prezentujemy Leszno z przełomu lat 80/90 gdy było dumną stolica województwa. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Mariana Poprawskiego, wieloletniego szefa służb drogowych w Lesznie.

Pewex, gumy turbo i spodnie marmurki. Leszno pod koniec lat 80

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pewex, gumy turbo i spodnie marmurki. Leszno pod koniec lat 80 - Leszno Nasze Miasto

Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto