Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pole Nadziei w Lesznie znów obsadzone. W tym roku będą tu nie tylko kwiaty ZDJĘCIA i WIDEO

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Wideo
od 16 lat
Leszczyńskie amazonki zasadziły w poniedziałek w Lesznie na skwerze w centrum miasta tysiące sadzonek żonkili. To akcja promująca zdrowie, bo 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Świadomości Raka Piersi. Amazonki z Leszna łączą ekologię ze zdrowiem już od sześciu lat.

Akcje leszczyńskich amazonek mają już sześcioletnią historię i nierozerwalnie związane są z tym samym miejscem – Polem Nadziei, czyli skwerem u zbiegu Dąbrowskiego i Jana Pawła II. W akcji partneruje amazonkom Miejski Zakład Zieleni oraz szkoły.

Żonkil to kwiat nadziei i dlatego sadzimy cebulki tych kwiatów na Polu Nadziei w Lesznie. Nasz cel to także podnoszenie świadomości profilaktyki raka piersi. Dlatego takimi akcjami zachęcamy młodzież do badań i podnoszenia świadomości zagrożeń nowotworowych, ale też zapraszamy do wolontariatu i pomocy osobom chorym – mówi Mieczysława von Ossowska, prezeska stowarzyszenia Amazonek w Lesznie.

Na Polu Nadziei zasadzono dziś łąkę kwietną. W tym roku pole kwiatów będzie miało jeszcze jeden element. To nowość, która powstała dzięki wsparciu Miejskiego Zakładu Zieleni.

Łąka kwietnia będzie zwiększać bioróżnorodność w mieście. Obok łąki już stanęła nowość, czyli domki lęgowe dla owadów zapylających. Taka łąka kwietnia zdobi i relaksuje mieszkańców – dodaje von Ossowska.

Na podziwianie kwietnych dywanów z żonkili w Lesznie trzeba będzie zaczekać kilka miesięcy. Zakwitną wiosną i znów będą zachwycać mieszkańców, którzy chętnie fotografują się wiosną właśnie w tym miejscu w centrum Leszna.

Zobacz film z sadzenia kwiatów na Polu Nadziei w Lesznie

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto