Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rozmawiali o biznesie i pieniądzach. Duża konferencja przedsiębiorców i specjalistów w Lesznie

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Wideo
od 7 lat
Na zaproszenie Regionalnej Izby Przemysłowo - Handlową w Leszczyńskiej Galerii Książki zgromadzili się przedsiębiorcy, samorządowcy i prezesi miejskich spółek. Tematem konferencji był biznes i warunki potrzebne do jego rozwoju. Gości przywitał Tomasz Łasowski, prezes RIP-H w Lesznie.

Dyskusja o biznesie w Leszczyńskiej Galerii Książki

od 7 lat

Przedsiębiorcy, samorządowcy i prezesi miejskich spółek spotkali się, aby porozmawiać o biznesie. Wszystko to na zaproszenie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Lesznie.

Spotkaliśmy się, aby porozmawiać o biznesie. Zaproszeni przez nas goście zwrócili uwagę na zagrożenia, szanse i umiejętność funkcjonowania w biznesie. Mówiono o tym, jak korzystać z narzędzi potrzebnych do tego, aby skutecznie prowadzić biznes i gdzie szukać odpowiedniego wsparcia, które można szukać w Regionalnej Izbie Przemysłowo-Handlowej czy u rzecznika małych i średnich przedsiębiorców - mówił Tomasz Łasowski, prezes RIP-H w Lesznie.

Dariusz Staniszewski

T. Łasowski zwrócił uwagę, na to, że wśród 130 gości byli nie tylko przedsiębiorcy, a tematy poruszane podczas konferencji, były tak ważne, że zainteresowały samorządowców i przedstawicieli miejskich spółek.

To nie jest zamknięta tematyka dla biznesu, a linia pomiędzy przedsiębiorcami a samorządem jest bardzo delikatna - dodał Tomasz Łasowski.

Konferencja zorganizowana przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową pokazuje, jak środowisko gospodarcze nie tylko w takich miastach jak Leszno integruje się. To z kolei pokazuje, jak ważne jest powołanie w Polsce prawdziwego samorządu gospodarczego. Mamy samorządy zawodowe, ale od 30 lat nie doczekaliśmy się samorządu gospodarczego. Takiego, który jednoczyłby wszystkich przedsiębiorców, i który służyłby wsparciem merytorycznym, księgowym czy prawnym - mówił Grzegorz Ruciecki, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Grzegorz Rusiecki zaznaczył, że nie chodzi o to, żeby był to jedna organizacja. Może być kilka organizacji, a przedsiębiorcy sami wybiorą, do której chcą wstąpić.

Dariusz Staniszewski

Myślę, że taka dyskusja jest przed nami. Mamy dobre doświadczenia, np. u naszych zachodnich sąsiadów. Jestem przekonany, że przyszedł czas, aby na poważnie porozmawiać o samorządzie gospodarczym - dodał poseł.

Konferencji o biznesie w Leszczyńskiej Galerii Książki

Rozmawiali o biznesie i pieniądzach. Duża konferencja przeds...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto