MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Prezesi spółek w Lesznie na drugim etacie. Spójrz skąd mają dodatkowy dochód

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Mało nie zarabiają, a jeszcze po godzinach dobrze płatnej pracy „dorabiają sobie na boku". O kim mowa? Chodzi o prezesów spółek w których udziały ma samorząd Leszna. W pięciu spółkach Leszno jest jedynym właścicielem, a w dwóch kolejnych współudziałowcem. Sprawdź czym po godzinach pracy w kierowanych spółkach zajmują się prezesi: Dawid Tomczak, Rafał Zalesiński, Dariusz Lorych, Wiesław Wilczkowiak, Bartosz Rzeźniczak, Michał Graczyk i Tomasz Szymański. Zebrane informacje pochodzą z corocznych oświadczeń majątkowych składanych w magistracie. Ostatnie dostępne oświadczenia złożono w ubiegłym roku, a kolejne, za 2023 rok powinny pojawić się w BIP pod koniec kwietnia.

Dodatkowe zarobki najbliższych współpracowników prezydenta Leszna

Samorząd jest szczodrym pracodawcą. Co miesiąc przekonują się o tym prezesi miejskich spółek. Hojnie opłacani prezesi maja jednak dodatkowe „fuchy" i to najczęściej również powiązane z samorządem, chociaż nie tylko.

Dawid Tomczak z Miejskim Zakładem Oczyszczania związany jest od 2015 roku. Stanowisko objął wkrótce po tym, gdy Łukasza Borowiaka został prezydentem Leszna. Tomczak swoich sił w samorządzie próbował już w 2006 roku, gdy był wspólnym kandydatem PO, PiS i lokalnego stowarzyszenia na prezydenta Leszna. Prezes MZO za kierowanie spółką w 2022 roku dostał 287 000 złotych. Dawid Tomczak dodatkowo od września 2021 roku jest członkiem rady nadzorczej ENEA Serwis, gdzie w 2022 roku zarobił ponad 39 000 złotych.

Rafał Zalesiński od czerwca 2015 roku jest prezesem Wodociągów Leszczyńskich. Z PL18 które wspiera Łukasza Borowiaka był kandydatem na radnego Leszna. W 2022 roku otrzymał ponad 279 000 złotych i dodatkowe blisko 12 000 złotych z Miejskiego Zakładu Zieleni, gdzie jest członkiem rady nadzorczej.

Dariusz Lorych jest prezesem Miejskiego Zakładu Zieleni w Lesznie. Lorych w 2022 roku w spółce, którą kieruje zarobił blisko 200 000 złotych. Prezes skrupulatnie w oświadczeni majątkowym dołożył 3 000 za chorobowe. To nie wszystko co wpłynęło na konto Lorycha w 2022 roku. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu dołożył 44 600 złotych, a Zakład Energetyki Cieplnej w Rawiczu - niecałe 18 000 złotych. Prezes MZZ w Lesznie w rawickich spółkach zasiada w radach nadzorczych.

Wiesław Wilczkowiak od maja 2016 roku jest prezesem Gminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Lesznie. W 2022 roku wypłacono Wilczkowiakowi wynagrodzenie w wysokości 241 000 złotych. W tym samym roku prezes GTBS dodatkowo otrzymał 58 000 złotych z leszczyńskiego PWSZ, z uczelnią jest związany umową o pracę.

Bartosz Rzeźniczak od kwietnia 2022 roku jest prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lesznie. W 2022 roku za 9 miesięcy kierowania spółką w 2022 roku dostał 171 500 złotych. Rzeźniczak od 2017 roku jest w radzie nadzorczej elektrowni w Ostrołęce. Spółka wypłaciła mu w 2022 roku 37 600 złotych. Prezes MPEC-u jest prawnikiem i do swojego oświadczenia majątkowego wpisał 28 000 z tytułu prowadzenia kancelarii radcowskiej.

Michał Graczyk spółką Lotnisko Leszno kieruje od listopada 2018 roku, w oświadczeniu majątkowym za 2022 rok wykazał niecałe 142 000 złotych. W tym samym roku nie otrzymał pieniędzy z fundacji Lotnisko Leszno, w której jest w zarządzie.

Tomasz Szymański jest świeżym prezesem Leszczyńskiego Centrum Biznesu. W lipcu 2023 roku zajął fotel po Alicji Szczepińskiej, która przeszła na emeryturę. Szymański wcześniej pracował w urzędzie miasta, gdzie odpowiadał za kulturę i sport. Dlatego podajemy ile zarobił w 2022 roku, gdy był pracownikiem magistratu. W oświadczeniu wykazał 135 700 złotych bez dodatkowych dochodów.

Spójrz skąd prezesi miejskich spółek w Lesznie czerpią dodatkowy dochód

Prezesi spółek w Lesznie na drugim etacie. Spójrz skąd mają ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto