Stracony punkt z outsiderem. Duży niepokój w Kościanie

Do gry powrócili szczypiorniści I ligi. Nasze dwie drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Real Astromal Leszno wygrał z outsiderem tabeli, ale dopiero po karnych, a Tęcza Folplast Kościan niestety nie sprostała na wyjeździe ekipie z Nowej Soli.

Nasze dwie drużyny grały z dwoma zespołami, które zamykają ligową tabelę. Mieliśmy więc prawo wierzyć w to, że sobie z tymi misjami poradzą z powodzeniem. Do Leszna przyjechał zespł EUCO Dziewiątki Legnica, który w I rundzie nie zdobył nawet punktu. W rundzie rewanżowej gra jednak już lepiej i potrafił dwa razy wygrać. Leszczynianie też nie zachwycają, ale w starciu z ostatnim zespołem powinni byli wygrać. Nie potrafili jednak się oderwać od rywala. Legniczanie otwarli wynik spotkania, ale potem kilka bramek przewagi wypracowali miejscowi. Po trafieniu Nowaka było nawet 10:6. Legniczanie jednak jeszcze do przerwy zniwelowali te straty do zaledwie bramki (13:12).
Tuż po przerwie na tablicy wyników pojawił się remis. Leszczynianie niemiłosiernie się męczyli z zespołem z Zagłębia Miedziowego. Owszem, potem znów prowadzili 1-2 bramkami, ale na koniec dali się znów dogonić, kiedy w 60 minucie do stanu 23:23 doprowadził Adam Podniżny. Wszystko miało się więc rozstrzygnąć w loteryjnych rzutach karnych. Tu na szczeście świetną partię w bramce rozegrał Jędrzej Królikowski, który obronił wszystkie karne! Ze strony gospodarzy nie mylili się: Piotr Łuczak, Krzysztof Meissner oraz Mateusz Nowak. W tym momencie można było zakończyć konkurs karnych. W jego efekcie 2 duże punkty przypadły gospodarzom, a punkt powędrował na konto Legniczan.

Real Astromal Leszno – EUCO Dziewiątka Legnica 23:23 (13:12) rz.k 3:0

Bramki dla Real Astromal zdobywali: Jaszkiewicz 7, Płaczek 3, Nowak 3, P.Łuczak 3, Kaniewski 2, Napierkowski 2, Meissner 1, Maleszka 1, Frieske 1.

Duże kłopoty w II rundzie ma Tęcza Folplast Kościan, której zadaniem w Nowej Soli było zdobycie trzech punktów. Dla obu drużyn był to mecz o wysoką stawkę., Nowosolanie w przypadku wygranej przeskakiwali bowiem zespół z Wielkopolski w tabeli. Początek był po myśli gości. W 8 minucie po bramce Wesołka zespół z Kościana prowadził (6:3). Niestety potem inicjatywę stopniowo przejmowali przeciwnicy, którzy w 22 minucie doprowadzili do remisu (10:10), a w końcówce I połowy uzyskali 2-bramkową przewagę (15:13).
Goście po przerwie nie mieli pomysłu na zespół z Lubuskiego, bo ani na chwilę nie byli w stanie im zagrozić przewaga miejscowych cały czas wahała się w przedziale 4-7 bramek. Trójka Nowa Sól wygrała pewnie 29:24 i zepchnęła Tęczę na przedostatnie miejsce w tabeli.

UKS Trójka Nowa Sól – Tęcza Folplast Kościan 29:24 (15:13)

Bramki dla Tęczy Folplast zdobywali: Krystkowiak 4, Wesołek 4, Piątek 3, Stachowiak 3, Olejnik 2, Weiss 2, Napieralski 2, Przekwas 1, Graf 1, Gessner 1, Michalik 1