Tęcza Leszno. Show Walentowskiej w derbowym meczu w Swarzędzu

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno na fali. Nasze panie wygrały trzeci mecz z rzędu. W zaległym pojedynku I ligi pokonały na wyjeździe Lidera Swarzędz (78:86).

To był show Igi Walentowskiej, która rozegrała chyba mecz życia, ale po kolei. Początek spotkania był wyrównany do stanu 5:5, ale potem lekką przewagę zaczęły zyskiwać gospodynie, które w 5 minucie po rzutach osobistych Żukowskiej prowadziły (15:8). Później po „trójce” Marty Urbaniak zrobiło się nawet (24:14), ale w końcówce leszczynianki odrobiły kilka punktów i po 10 minutach notowaliśmy (28:21).

II kwartę od punktów rozpoczęły Targosz oraz Skrzypczak i przewaga Lidera stopniała do trzech „oczek”. Tęcza nie mogła tak do końca wskoczyć na odpowiednie tory, ale nie traciła zbyt wiele. Po 20 minutach, a więc do przerwy boiskowy zegar pokazywał wynik (46:40).

III kwarta zadecydowała o losach meczu. Należała zdecydowanie do podopiecznych trenera Krzysztofa Zajca. W 25 minucie celnie zza łuku przymierzyła Raczyńska, doprowadzając do remisu (52:52). Potem wyczyn ten skopiowała Iga Walentowska, a do tego dwa razy skutecznie pod koszem zagrała Skrzypczak i leszczynianki prowadziły (52:59). Na chwilę Swarzędzanki zbliżyły się jeszcze na punkt, ale III ćwiartkę spotkania akcją (2+1) zakończyła Hołtyn i po 30 minutach mieliśmy (60:68).

Ostatnie 10 minut mogło jeszcze coś zmienić, tym bardziej, że od razu z dystansu trafiła Urbaniak, ale szybko tym samym odpowiedziała Walentowska. Po kolejnej trójce tej zawodniczki było już nawet 13 punktów przewagi (63:76). Ekipa Anny Talarczyk jeszcze próbowała odmienić losy meczu. Na chwilę znów niebezpiecznie się zbliżyła po rzucie Kotuli na (78:83). Sytuację uspokoi8ło trafienie Hołtyn. Pompax Tęcza nie dała sobie wydrzeć derbowego zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem (78:86), a połowę punktów dla przyjezdnych, bo 43 zdobyła wspomniana już kilka razy Walentowska, która osiem razy trafiła z dystansu, a do tego odnotowała 13 zbiórek!

Lider Swarzędz – Pompax Tęcza Leszno 78:86 (28:21, 18:19, 14:28, 18:18)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Walentowska 43 (8x3, 13 zb), Grabska 17 (1x3), Skrzypczak 8, Hołtyn 5, Targosz 5, Arczewska 3, Raczyńska 3 (1x3), Franckowiak 2, Pietrzak 0.

Najwięcej dla Lidera: Kotula 21, Urbaniak 15, Żukowska 13, Flaszak 10.