Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Transport dla seniorów i mobilny urzędnik w gminie Lipno? Tego chce Maciej Wiśniewski, kandydat na wójta gminy Lipno

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Postulatem wyborczym M. Wiśniewskiego jest walka z wykluczeniem transportowym mieszkańców gminy Lipno
Postulatem wyborczym M. Wiśniewskiego jest walka z wykluczeniem transportowym mieszkańców gminy Lipno Michał Wiśniewski
Transport dla seniorów i mobilny urzędnik, to pierwsza z propozycji przedstawionych przez Macieja Wiśniewskiego. Wicestarosta leszczyński chce zostać wójtem gminy Lipno. Przedstawiono również nazwiska osób, które są kandydatami do rady gminy Lipno. Wśród nich jest Agnieszka Pawlicka, sołtyska Wilkowic.

Co proponuje mieszkańcom gminy Lipno Maciej Wiśniewski?

Finiszuje wyjątkowo długa, bo trwająca 5 i pół roku kadencja samorządu wybranego w 2018 roku. 7 kwietnia 2024 roku wybierzemy samorządowców, którzy przez kolejnych 5 lat będą zarządzali „małymi ojczyznami". Kandydaci do rad mają niecałe dwa miesiące na przedstawienie programu wyborczego i przekonanie wyborczyń i wyborców do tego, aby w dniu wyborów zakreślili właściwe nazwisko.

Transport dla seniorów i mobilny urzędnik, to pierwsza z propozycji zgłoszonych przez Macieja Wiśniewskiego. Wicestarosta leszczyński jest kandydatem na wójta gminy Lipno. Jak ma wyglądać transport dla seniorów, który chce wprowadzić w gminie?

Pomysł jest taki, by osoby w wieku senioralnym mogły skorzystać z tzw. transportu dla seniora. Gmina wyłoni wykonawcę, z którym podpisze umowę. Dwa dni wcześniej trzeba będzie zgłosić w urzędzie chęć skorzystania z usługi. W pierwszym etapie, z transportu będzie można skorzystać raz na dwa miesiące, na trasie do 20 kilometrów - wyjaśnia Maciej Wiśniewski.

Przejazd będzie możliwy wtedy, gdy seniorzy będą zmuszeni dojechać do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, skorzystać z pomocy lekarzy specjalistów czy dotrzeć do szpitala.

Nie zapominamy też o mieszkańcach, którzy ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie załatwić swoich spraw urzędowych. Naszą odpowiedzią na ten problem jest tzw. mobilny urzędnik. Ma to być wsparcie dla osób, które mają problem z poruszaniem się, niezależnie od wieku. Oni również będą mogli wcześniej zgłosić sprawę, którą chcą załatwić w urzędzie. Pracownik z odpowiednimi dokumentami przyjedzie wówczas pod wskazany adres w gminie, a jeśli będzie taka potrzeba, to również z mobilnymi urządzeniami do załatwienia sprawy - dodaje M.Wiśniewski.

Postulatem wyborczym M. Wiśniewskiego jest walka z wykluczeniem transportowym mieszkańców gminy Lipno

Transport dla seniorów i mobilny urzędnik w gminie Lipno? Te...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto