Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ulica w centrum Leszna przejdzie wkrótce remont. Będą utrudnienia na Niepodległości

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski
Modernizacja ul. Niepodległości ma być wykonana na odcinku od ronda Solidarności do Ofiar Katynia. Droga w 2020 roku przeszła już modernizację polegającą na przełożeniu kostki brukowej.
Modernizacja ul. Niepodległości ma być wykonana na odcinku od ronda Solidarności do Ofiar Katynia. Droga w 2020 roku przeszła już modernizację polegającą na przełożeniu kostki brukowej. Michał Wiśniewski
W ciągu najbliższych miesięcy przebudowana zostanie ulica Niepodległości w centrum Leszna. Remont kosztować ma ponad 1,7 miliona złotych i będzie miał związek z planowanym na wiosnę otwarciem nowej galerii handlowej Goplana w Lesznie.

Modernizacja Niepodległości ma być wykonana na odcinku od ronda Solidarności do Ofiar Katynia. Droga kilka lat temu przeszła już modernizację polegającą na przełożeniu kostki brukowej.

Był to w 2020 roku remont nawierzchni z kostki kamiennej po stronie północnej, na najbardziej zdegradowanej części. Nawierzchnia na tym odcinku była w złym stanie technicznym: występowały liczne zagłębienia i ubytki nawierzchni, w których zbierała się woda, która była rozchlapywana na przechodniów i elewacje budynków. W zagłębieniach zostały wymyte spoiny i wypadały kostki brukowe. Stan nawierzchni wymagał pilnej naprawy przed okresem jesienno – zimowym ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego oraz pieszym – tłumaczy Dominik Kaźmierczak z Miejskiego Zarządu Dróg.

Modernizacja Niepodległości ma być wykonana na odcinku od ronda Solidarności do Ofiar Katynia.
Modernizacja ul. Niepodległości ma być wykonana na odcinku od ronda Solidarności do Ofiar Katynia. Droga w 2020 roku przeszła już modernizację polegającą na przełożeniu kostki brukowej.Michał Wiśniewski

Koszt remontu w 2020 roku wyniósł 107 tysięcy złotych. Teraz w ogłoszonym przetargu cena remontu Niepodległości to prawie 1,7 miliona złotych. Leszno uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości blisko 940 tysięcy złotych.

Potrzeba wykonania remontu ulicy na odcinku od Ronda Solidarności do ulicy Ofiar Katynia wynika ze stanu technicznego jezdni i chodników. W lutym 2024 otwarta zostanie Galeria Goplana, od ulicy Niepodległości zlokalizowany zostanie jeden z wyjazdów do Galerii – wyjaśnia Dominik Kaźmierczak.

Modernizacja Niepodległości ma być wykonana na odcinku od ronda Solidarności do Ofiar Katynia.
Modernizacja ul. Niepodległości ma być wykonana na odcinku od ronda Solidarności do Ofiar Katynia. Droga w 2020 roku przeszła już modernizację polegającą na przełożeniu kostki brukowej.Michał Wiśniewski

Urzędnicy przypominają też, że jesienią 2023 inwestor Galerii Goplana przebudował przebudował odcinek innej ulicy dojazdowej do nowej galerii – ulicę Dąbrowskiego na fragmencie Wojska Polskiego do dawnej ulicy Krótkiej.W planie jest też przebudowa na koszt inwestora ulicy Wróblewskiego na odcinku od ulicy Królowej Jadwigi do Dąbrowskiego.

Co zmieni się na Niepodległości w Lesznie po remoncie?

Modernizacja Niepodległości planowana na początek 204 roku przebuduje remont jezdni i chodników na odcinku od Ronda Solidarności do ulicy Ofiar Katynia.

Nawierzchnia jezdni z kostki kamiennej zostanie rozebrana. Ustawione zostaną nowe granitowe krawężniki. Wykonana ma być wzmocniona podbudowa jezdni z kostki wraz z odprowadzeniem wód deszczowych. Na całym odcinku powstaną nowe nawierzchnie chodników.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto