Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy będzie schron pod nowym muzeum? Placówka będzie mieściła się w dawnej octowni przy ulicy Bolesława Chrobrego w Lesznie

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Powrócił temat budowy schronu pod nową siedziba Muzeum Okręgowego w Lesznie. Po raz kolejny o schron zapytał radny sejmiku wielkopolskiego Marek Sowa. „Dla muzeum kluczowa jest ochrona zbiorów, o to czy powinno pełnić inną funkcję, musi zdecydować ustawodawca. Musimy poczekać na bardzo klarowne przepisy, wiem, że są przygotowywane przepisy prawa budowlanego, które mają bardzo szczegółowo opisać wymagania dla inwestorów" odpowiedział marszałek Marek Wożniak.

Radny pyta o schron pod siedziba nowego muzeum w Lesznie

Za 42 000 000 złotych do końca 2027 roku powstanie siedziba nowego muzeum. Placówka będzie mieściła się w dawnej octowni przy ulicy Bolesława Chrobrego w Lesznie. O to czy będzie tam schron dla ludności od dawna pyta się radny sejmiku wielkopolskiego Marek Sowa. Nie inaczej było też podczas wizyty marszałka Marka Woźniaka w Lesznie.

Za naszą granicą prowadzona jest wojna, musimy być przygotowani na to, że kiedyś może przenieść się na terytorium Polski - mówił Marek Sowa.

Dla muzeum kluczowa jest ochrona zbiorów, o to czy powinno pełnić inną funkcję, musi zdecydować ustawodawca. Musimy poczekać na bardzo klarowne przepisy, wiem, że są przygotowywane przepisy prawa budowlanego, które mają bardzo szczegółowo opisać wymagania dla inwestorów. Regulacje mają opisać obowiązki inwestorów, niezależnie od tego kto jest inwestorem pewne parametry przestrzeni na ochronę ludności - wyjaśniał Marek Woźniak.

Marszałek apelował o to, aby poczekać na regulacje z kilku ważnych powodów.

Myślę, że nie ma wielu projektantów, którzy przygotowani są do tego, żeby dzisiaj mówić o parametrach schronów. Poczekajmy na regulacje ustawowe, które zostaną merytorycznie - dodał marszałek.

Czy będzie schron pod nowym muzeum? Placówka będzie mieściła...

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto