Diabły pokazały rogi w Trapezie. GI Malepszy Futsal Leszno z porażką [ZDJĘCIA]

Niestety nie ma drugiego zwycięstwa w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy beniaminka z Leszna. Red Devils Chojnice przyjechało do Trapezu po pierwsze zwycięstwo i cel osiągnęło. Rywal wygrał 8:5.

Gospodarze zostali zaskoczeni już w 2 minucie spotkania, kiedy do siatki trafił Kąkol. Goście szybko nazbierali sporo fauli i w 7 minucie rzut karny na bramkę wyrównującą zamienił Kamil Kruszyński, Chwilę później było jeszcze lepiej, bo piłkę do bramki skierował Bartnicki. Przeciwnik ani myślał odpuszczać. Radość GI Malepszy Futsal Leszno nie trwała długo, bo za kilka chwil było 2:2.
W 10 minucie ,,Czerwone Diabły" były już na prowadzeniu (2:3). Na listę strzelców znów wpisał się Jakub Kąkol. Wymiana razów trwała w najlepsze. Na 3:3 kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Adrian Niedźwiedzki. Ostatnie słowo w I połowie należało do gości. Medon znów dał prowadzenie Chojniczanom (3:4). Gospodarze zmarnowali za to dwa rzuty karne. W sukurs rywalowi przyszedł też słupek.
Już na początku II połowy kapitalnym podaniem popisał się Niedźwiedzki, a Kruszyński z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Mieliśmy (4:4). Przeciwnik, a jakże odpowiedział błyskawicznie na (4:5). Podopieczni trenera Tomasza Trznadela ,,dusili", ale nic z tego już nie wychodziło. Za to kolejny błąd leszczynian wykorzystali rywale, podwyższając rezultat. Trener GI Malepszy Futsal Leszno w końcówce ryzykował, ściągając bramkarza. W pierwszej chwili się opłaciło, bo z dystansu w 38 minucie trafił Niedźwiedzki (5:6). Niestety potem pusta bramka okazała się wodą na młyn dla rywala, który trafił dwa razy i wszystko skończyło się wynikiem (5:8).
- Nie wiem co mam powiedzieć po takim meczu. O ile w ataku zagraliśmy o wiele lepiej niż w Toruniu, to w obronie byliśmy nieodpowiedzialni. Łatwo traciliśmy bramki. Przeciwnik za łatwo wypracowywał sobie doskonałe sytuacje, które zamieniał na bramki. Naszą defensywą jestem zdegustowany - przyznał Tomasz Trznadel, trener GI Malepszy Futsal Leszno.

GI Malepszy Futsal Leszno - Red Devils Chojnice 5:8 (3:4)
Bramki: 0:1 Kąkol (2), 1:1 Kruszyński (7), 2:1 Bartnicki (7), 2:2 Medon (7), 2:3 Kąkol (10), 3:3 Niedźwiedzki (12), 3:4 Medon (13), 4:4 Kruszyński (23), 4:5 Wesserling (23), 4:6 Laskowski (35), 5:6 Niedźwiedzki (39), 5:7 Kartuszyński (40), 5:8 Kąkol (40)