Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Postrzyżyny w alpakowej zagrodzie we Włoszkowicach

Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak
Alpaki - Włoszakowice
To było niecodzienne wydarzenie w alpakowej zagrodzie we Włoszakowicach. Po raz pierwszy odbyły się tam postrzyżyny. Mieszkające tam alpaki zabieg przeszły dzielnie. Teraz mogą odetchnąć, bo kolejne strzyżenie czeka je dopiero za rok.

O powstającej zagrodzie we Włoszakowicach, w której zamieszkały alpaki, pisaliśmy jesienią ubiegłego roku. W tych wciąż egzotycznie prezentujących się w naszym kraju zwierzętach zakochali się Renata i Sławomir Gąsiorkowie. Najpierw zamieszkały ich nich cztery alpaki: Atilla, Smok, Betan i Bemol. Niedawno dołączyły do nich dwie kolejne: Sawino i Bolero.

- Strzyżenie alpak odbywa się raz w roku, na wiosnę. Z grona naszych alpak najdzielniej ten zabieg przeszły Smok i Atilla, choć pozostałe również dały radę - przyznaje Sławomir Gąsiorek.

Włoszakowickie alpaki mają już grona swoich wiernych fanów, także wśród facebookowiczów. Można się o tym przekonać zaglądając TUTAJ. Na fotografiach widać, że włoszakowickie alpaki uwielbiają dzieci, a pani Renata wraz z mężem wkładają wiele serca w to, by każdy spacer czy po prostu wizyta w alpakowej zagrodzie była niezapomnianą przygodą.

- Właśnie od spacerów z alpakami chcielibyśmy rozpocząć naszą przygodę z alpakoterapią - deklarowała Renata Gąsiorek, gdy gościliśmy we Włoszakowicach w listopadzie ubiegłego roku.

Zamysł udało się zrealizować w stu procentach, a do tego alpakowa rodzinka się rozrosła. Kolejnym krokiem może być uruchomienie zyskującej w naszym kraju coraz większą popularność alpakoterapii. Jest to forma terapii, która - najogólniej rzecz ujmując - polega na obcowaniu z tymi zwierzętami. Daje to sporo korzyści.

Alpakoterapię poleca się między innymi ludziom z zaburzeniami nerwicowymi, lękami czy depresją. Działa wspomagająco na rozwój społeczno-emocjonalny dzieci, nie tylko tych, które zmagają się z różnego rodzaju dysfunkcjami. Spacer z alpakami może być dobrym rozwiązaniem dla młodych ludzi, którzy są na co dzień wycofani, mają problemy z nawiązywaniem kontaktów. Radosne usposobienie alpak pomaga przełamać te bariery.

Ponadto spacery z alpakami mogą być doskonałym antidotum na dzisiejszy wywołany zapracowaniem brak ruchu na świeżym powietrzu. Kilkudziesięciominutowa wyprawa pomoże w odzyskiwaniu sił witalnych i radości życia.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto