Tęcza Leszno. Słaba pierwsza połowa i pogoń za wynikiem w meczu w Pabianicach

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno poczekają jeszcze na pierwsze ligowe zwycięstwo w I lidze. Leszczynianki goniły wynik w Pabianicach, ale uległy rywalkom 70:64.

Nasze panie nie najlepiej rozpoczęły mecz z Grot TomiQ. Pierwsze akcje były z gatunku tych kosz za kosz, ale potem Pabianiczanki zaczęły budować przewagę. Świetnie prezentowała się szczególnie ograna na parkietach ekstraklasy – Ewelina Gala. Po jej punktach było już 19:7, a po 10 minutach (23:11). wynik celną trójką ustaliła Walentowska.
Źle wyglądał też początek II kwarty. Miejscowe zanotowały „run” 6:0 i w tym momencie miały już 18 punktów zaliczki. Niemoc Pompax Tęczy w 14 minucie przerwała Maja Pietrzak. Po 20 minutach wynik mówił sam za siebie (45:21).
W drugiej części drużyna z Wielkopolski prezentowała się lepiej. Sygnał do ataku dała Walentowska, która zdobyła pięć punktów z rzędu. Przed ostatnią ćwiartką było już tylko 13 „oczek” różnicy.
Jeszcze lepiej było na początku IV kwarty. Dwie trójki Walentowskiej dwa wejścia pod kosz Grabskiej i w 33 minucie przewaga miejscowych zmalała do zaledwie 3 punktów (57:54). Gdy na dwie minuty przed końcem trafiła Walentowska notowaliśmy (66:64). Rezultat meczu ustaliły niestety gospodynie za sprawą Danych i Łopińskiej, a cały mecz zakończył się wynikiem (70:64)

Grot TomiQ Pabianice – Pompax Tęcza Leszno 70:64 (23:11, 22:10, 12:23, 13:20)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Iga Walentowska 22 (5x3, 10 zb), Alicja Grabska 18, Maja Pietrzak 11 (1x3), Aleksandra Arczewska 5 (1x3), Justyna Hołtyn 4, Wiktoria Raczyńska 3 (1x3), Alicja Franckowiak 1, Wiktoria Skrzypczak 0, Aleksandra Brambor 0, Gabriela Targosz 0, Paulina Kuczyk 0, Julia Matuszewska 0.

Najwięcej dla Grot TomiQ: Natalia Danych 25, Magdalena Grzelak 16, Ewelina Gala 14.

Dodajmy, że w III kolejce I ligi Pompax Tęcza wreszcie zaprezentuje się przed własną publicznością. W sobotę, 17 października zagra w Trapezie o 14.00 – Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie.