Uczniowie z Włoszakowic mistrzami w szachy. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach szachowymi mistrzami Wielkopolski

Dariusz Staniszewski
Drużyna Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach została mistrzem Wielkopolski w szachach. Tytuł zdobyli podczas 24 Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach dla dzieci z klas 7-8 szkół podstawowych. Mecze szachowe rozegrała również reprezentacja uczniów klas 1-6. Młodzi szachiści nie wywalczyli medalu.

Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach podczas 24 Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach dla dzieci z klas 7-8 szkół podstawowych zdobyli tytuł szachowych mistrzów Wielkopolski. Drużyna nie przegrała żadnego meczu, rywalizując z 36 reprezentacjami wielkopolskich szkół.

1 miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową we Włoszakowicach w składzie: Lena Owsianna (kapitan), Blanka Mierzyńska, Dominik Włodarczyk, Zuzanna Michalewicz, Zuzanna Biegańska. Dodatkowo indywidualnie trzecie miejsce na drugiej szachownicy zajęła Lena Owsianna.

Szkołę z Włoszakowic reprezentowali również uczniowie klas 1-6. Drużyna rozegrała 7 pojedynków. Mimo zaciętej postawy nie udało się wywalczyć medalu. Drużyna w składzie: Julia Włodarczyk (kapitan), Jan Maszota, Witold Zielinowski, Milena Primel zajęła 13 miejsce na 36 startujących drużyn.

Indywidualnie 6 miejsce na 4 szachownicy zajęła Milena Primel i na 1 szachownicy Julia Włodarczyk.

Uczniowie z Włoszakowic mistrzami w szachy. Uczniowie Zespoł...