Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Włoszakowice. Otwierają klasę dwujęzyczną we współpracy z II LO w Lesznie [ZDJĘCIA]

Anna Maćkowiak
Anna Maćkowiak
Od września w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach funkcjonować będzie klasa dwujęzyczna. Placówka nawiązała współpracę z tym zakresie z II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. Włoszakowicka szkoła podaje również szczegóły rekrutacji do nowego oddziału.

Porozumienie podpisali dyrektorzy ZSO we Włoszakowicach Jarosław Zielonka oraz II LO w Lesznie Krystyna Łasowska, w obecności wiceprezydenta Leszna Piotra Jóźwiaka oraz wójta gminy Włoszakowice Roberta Kasperczaka.

- Gdy w roku 1992 startowało liceum we Włoszakowicach, było ono pierwszym w Polsce funkcjonującym w strukturach wiejskich. Postawiliśmy wtedy na profil informatyczny i to był strzał w dziesiątkę. Po latach trzeba było poszukać nowych kierunków. Bardzo się cieszę z kierunku dwujęzyczności, bo to przyszłość dla naszych uczniów, ale też wyzwanie dla kadry nauczycielskiej - przyznał wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak.

Znane są już zasady rekrutacji do dwujęzycznego oddziału klasy siódmej, w której będzie mogło kształcić się maksymalnie 24 uczniów. Na wnioski o przyjęcie szkoła czeka do 29 maja. Można je składać w tradycyjny sposób lub mailowo na adres szkoły.

22 czerwca przeprowadzony zostanie sprawdzian predyspozycji językowych. Rekrutacja zakończy się w połowie lipca, a jeśli będą jeszcze wolne miejsca - później przyjdzie czas na rekrutację uzupełniającą.

- Test sprawdzający predyspozycje językowe w rekrutacji 2020/2021 do oddziału dwujęzycznego w Szkole Podstawowej we Włoszakowicach został przygotowany przez ekspertów zewnętrznych. Sprawdzian zostanie przeprowadzony w siedzibie szkoły. Pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych uzyskują kandydaci, którzy osiągną co najmniej 30 % punktów możliwych do uzyskania - czytamy w zasadach rekrutacji.

Do oddziału dwujęzycznego w pierwszej kolejności przyjęty zostanie kandydat, który otrzymał promocję do klasy VII oraz uzyskał pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych. W momencie, kiedy kandydatów spełniających wspomniane kryteria będzie więcej, w pierwszej kolejności pod uwagę będą brane: wynik sprawdzianu predyspozycji językowych, oceny na świadectwie promującym do klasy siódmej z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, jak również posiadanie świadectwa z wyróżnieniem do klasy VII szkoły podstawowej.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto