Zwycięska Tęcza i Rycerze. BC Obra poległa u beniaminka

Dobre wyjazdowe spotkania w wykonaniu Tęczy Pompax Leszno oraz Rycerzy Rydzyna, ale i słaby występ w Oleśnicy BC Obry Kościan. Tak zaprezentowały się w minionej kolejce nasze trzy zespoły rywalizujące o punkty w I i II lidze.

Koszykarki Pompax Tęczy Leszno wybrały się do Rybnika na mecz z RMKS Xbest Rybnik, zespołem, który po 3 kolejkach miał na koncie komplet porażek. Rybniczanki źle weszły w ten mecz. Wręcz odwrotnie Tęcza, która po kilku akcjach i trafieniu Pisery prowadziła już (0:9). Dopiero w 5 minucie swoje pierwsze punkty zdobyły gospodynie, które po 10 minutach przegrywały w hali MOSiR (7:15). Przewaga koszykarek z Leszna rosła z każdą kwartą. Pierwszą połowę celnym rzutem zakończyła Iga Walentowska i po 20 minutach było już 18:33. Mecz był bez historii. Na początku IV kwarty przewaga przyjezdnych wynosiła już 21 punktów i pewne było, że dwa duże punkty wrócą do Leszna. Ostatecznie w tym dość jednostronnym meczu RMKS Xbest Rybnik przegrał z Pompax Tęczą Leszno 48:69.

RMKS Xbest Rybnik – Pompax Tęcza Leszno 48:69 (7:15, 11:18, 15:17, 15:19)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Szloser 17 (3x3), Grabska 13 (3x3), Pisera 10, Walentowska 10, Ratajczak 9 (17 zb), Hołtyn 5, Pietrzak 3 (1x3), Jędryczka 2, Kuczyk 0, Matuszewska 0, Pacholczyk 0.

Rycerze rozbili młodzież z Zielonej Góry. Słaby mecz BC Obry

Zgodnie z planem w II lidze mężczyzn wygrali Rycerze Rydzyna, którzy gościli w Zielonej Górze grając z bardzo młodym zespołem Aldemedu SKM Zastal. Gospodarze prowadzili tylko po pierwszych akcjach (4:0). Szybko wyrównał Sanny, a potem już dominowali goście, którzy rzutem Domagały na koniec kwarty prowadzili w hali MOSiR (18:30). Do przerwy koszykarze z powiatu leszczyńskiego mieli już 58 punktów aż o 22 więcej niż przeciwnik, który grał co prawda ambitnie, ale wszystkie atuty były tego dnia po stronie gości. Po przerwie nie byli już tak skuteczni, ale i tak powiększali sukcesywnie przewagę, by wygrać wysoko (65:98).

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra – Rycerze Rydzyna 65:98 (18:30, 18:28, 16:19, 13:21)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Chanas 18 (3x3), Sanny 17 (2x3), Samolak 17 (3x3), Kasiński 12 (12 zb), Milczyński 9, Domagała 8, Sobiech 7 (1x3), Nawrocki 6, Janowicz 4.

Bardzo słabo tym razem w meczu wyjazdowym spisała się BC Obra Kościan, która była specjalistą od wyjazdów. Ten mecz jednak zupełnie ekipie z Kościana nie wyszedł, choć wydawało się, że beniaminek z Oleśnicy jest jak najbardziej w zasięgu. Gospodarze rozpoczęli mocno, bo od prowadzenia 8:0 i ani na chwilę nie stracili koncentracji, rozgrywając jak do tej pory swój najlepszy mecz. Już do przerwy Obra miała deficyt 15 punktów (47:32). Gospodarze byli bardzo skuteczni w ostatnich 10 minutach, kiedy rzucili gościom aż 33 punkty, a cały mecz wygrali wysoko (105:74).

Team-Plast KK Oleśnica – BC Obra Kościan 105:74 (26:20, 21:12, 25:24, 33:18)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 26, Kiszka 14, Kaczmarek 11, Kin 7,
Krówczyński 6, Rybakowski 4, Milczyński 2, Konieczny 2, Hebdzyński 2, Łukanus 0, Stanisławiak 0.

Teraz w domu

Były mecze w delegacji, to teraz będą w domu. Kolejny weekend przyniesie koszykarskie emocje w Lesznie, Rydzynie oraz Kościanie. W I lidze kobiet Pompax Tęcza Leszno zmierzy się w sobotę o 16.00 w zaborowskiej hali w derbach Wielkopolski z Liderem Swarzędz. Te mecze zawsze dostarczają sporej dawki emocji i na to samo liczymy i tym razem. Rywalki co prawda grają w kratkę, mając bilans 2-2, ale to nieobliczalna drużyna, która jest w stanie się postawić. Do Rydzyny na mecz z Rycerzami przyjedzie z kolei osttani pogormca BC Obry, czyli beniaminek z Oleśnicy. Nie ma co ukrywać, że zdecydowanym faworytem będą Rycerze, którzy będą chcieli wygrać po raz szósty. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę o 18.00.
W niedzielę o 17.00 na popularnym „Rataju” w Kościanie BC Obra spróbuje po raz pierwszy wygrać przed własną publicznością. Rywalem będą Sudety Jelenia Góra, które mocno zawodzą, mając na koncie tylko jedno zwycięstwo. To doskonała okazja do tego, by wreszcie wygrać na swoim terenie.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani