Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Samorząd nie może podpisać umowy na modernizację pływalni Akwawit. Co jest powodem?

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Modernizacja pływalni Akwawit poprowadzona będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta, finisz robót wyznaczono na koniec 2026 roku.
Modernizacja pływalni Akwawit poprowadzona będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta, finisz robót wyznaczono na koniec 2026 roku. Dariusz Staniszewski
Blisko 5 miesięcy po otwarciu przetargu na modernizację pływalni Akwawit w Lesznie ciągle nie ma podpisanej umowy z przedsiębiorstwem, które przebuduje pływalnię. Powodem zwłoki jest skarga złożona do Krajowej Izby Odwoławczej przez firmę Alstal z Bydgoszczy, która złożyła mniej korzystną ofertę na modernizację basenu. Chodzi w niej o rzekome nieprawidłowości podczas innej inwestycji prowadzonej przez firmę Adamietz, której samorząd chce zlecić roboty na pływalni Akwawit.

Krajowa Izba Odwoławcza zajmie się przetargiem na modernizację pływalni Akwawit

Remont pływalni Akwawit to pomysł samorządu Leszna, który od kilku lat jest właścicielem zamkniętej pływalni. Do przetargu na to zadanie złożono dwie oferty. Jedną, na ponad blisko 74 000 000 złotych przedstawiło przedsiębiorstwo Adamietz ze Strzelec Opolskich, o 14 000 000 złotych mniej od firmy Alstal Bydgoszczy.

Mogłoby wydawać się, że umowa z firmą ze Strzelec Opolskich będzie szybko podpisana i modernizacja pływalni ruszy pełną parą. Kontrakt nie został podpisany, bo przedsiębiorstwo z Bydgoszczy złożyło wniosek o wykluczenie konkurenta, argumentując rzekomymi nieprawidłowościami podczas robót na innej inwestycji.

Samorząd poprosił przedsiębiorstwo Adamietz o wyjaśnienie stawianych zarzutów. Po analizie dostarczonych dokumentów zdecydowano, że nie ma powodów do wykluczenia i inwestycja będzie realizowana przez przedsiębiorstwo Adamietz. Podpisanie kontraktu na największą w historii samorządu inwestycję, miało mieć miejsce w połowie grudnia, bo Alstal miał prawo do skargi, którą mógł złożyć w Krajowej Izby Odwoławczej.

Modernizacja pływalni Akwawit poprowadzona będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta, finisz robót wyznaczono na koniec 2026 roku.

Samorząd nie może podpisać umowy na modernizację pływalni Ak...

Przedsiębiorstwo skorzystało z tej możliwości, i teraz od stanowiska Krajowej Izby Odwoławczej zależy, czy samorząd będzie mógł podpisać kontrakt z przedsiębiorstwem Adamietz, czy może cały przetarg trzeba będzie powtórzyć. Samorząd i zarządzający miastem prezydent Łukasz Borowiak spodziewają się, że skarga Alstalu z Bydgoszczy będzie rozpatrzona do końca grudnia 2023 roku.

Modernizacja pływalni Akwawit poprowadzona będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta, finisz robót wyznaczono na koniec 2026 roku. Dotychczas na modernizację pływalni samorząd Leszna ma zagwarantowane 26 000 000 złotych pochodzących z Polskiego Ładu.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto