Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co kryje się na ulicy Sienkiewicza? Podróż po willowej ulicy Leszna

Dariusz Staniszewski
Dariusz Staniszewski
Wideo
od 16 lat
Leszno ma dwie willowe ulice. Jedną z nich jest ulica Sienkiewicza. Spacerując ulicą widzimy jak zamożne było dawne Leszno. „Warto przyjrzeć się willi zbudowanej dla Feliksa Piwońskiego z 1907 roku, oraz willi wybudowanej dla doktora Tomasza Błażejczyka" mówi historyczka sztuki Małgorzatę Gniazdowska z Muzeum Okręgowego w Lesznie.

Willowa ulica w Lesznie

Ulica Sienkiewicza, jest jedną z dwóch ulic w Lesznie, przy których można podziwiać zabytkowe wille i budynki świadczące o bogactwie przedwojennych mieszkańców miasta.

Wille, które wybudowano przy ulicy Sienkiewicza, są doskonałe architektonicznie i co ważne, zachowały się w niezmienionym stanie. Dariusz Staniszewski

Ulica Sienkiewicza jest jedną z dwóch ulic w Lesznie, które mają willowy charakter. Drugą ulicą jest Paderewskiego - mówi historyczka sztuki Małgorzatę Gniazdowska. - Wille, które wybudowano przy ulicy Sienkiewicza, są doskonałe architektonicznie i co ważne, zachowały się w niezmienionym stanie. Dlatego możemy podziwiać również detale architektoniczne, co świadczy o ich wartości.

Co warto obejrzeć spacerując ulicą Sienkiewicza w Lesznie?

Prawie wszystkie budynki przy ulicy Sienkiewicza mogą budzić zachwyt, i warto się im dokładnie przyjrzeć. Spacerując ulicą widać jak zamożnym miastem było przedwojenne Leszno, a mieszkańcy żyli w pięknych budynkach.

Wille, które wybudowano przy ulicy Sienkiewicza, są doskonałe architektonicznie i co ważne, zachowały się w niezmienionym stanie. Dariusz Staniszewski

Warto przyjrzeć się willi zbudowanej dla Feliksa Piwońskiego z 1907 roku, a drugą jest zbudowana dla doktora Tomasza Błażejczyka - dodaje przewodniczka po ulicy Sienkiewicza.

Wskazane przez Małgorzatę Gnizadowską budynki mieszczą się pod numerami 8 i 9.

Wille, które wybudowano przy ulicy Sienkiewicza, są doskonałe architektonicznie i co ważne, zachowały się w niezmienionym stanie.

Co kryje się na ulicy Sienkiewicza? Podróż po willowej ulicy Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na leszno.naszemiasto.pl Nasze Miasto