Lider zgasił Tęczę. Leszczynianki walczyły do końca

Mariusz Cwojda
Karolina Budeń, najskuteczniejsza zawodniczka Tęczy z meczu z Zagłębiem Sosnowiec MAC
Tęcza Leszno w meczu 20.kolejki I ligi przegrała z JAS FBG Zagłębiem Sosnowiec 59:71

Nie było niespodzianki w meczu 20.kolejki I ligi, w którym niepokonane w tym sezonie JAS FBG Zagłębie Sosnowiec pokonało Tęczę Leszno 71:59. Gospodynie obiecująco rozpoczęły i pierwsza kwartę przegrały, tylko różnicą jednego punktu.

Leszczynianki w 12 minucie wyszły na prowadzenie 19:18, gdy trafiła Justyna Hołtyn. Chwilę później Karolina Budeń wykorzystała jeden z dwóch rzutów osobistych. Gdy Hołtyn podwyższyła na 22:18 zrobiło się ciekawie. Sosnowiczanki w 14 minucie doprowadziły do remisu 22:22. Przewagę wypracowały w ostatnich minutach drugiej kwarty.

Podopieczne trenera Jędrzeja Jankowiaka przy stanie 28:37 jeszcze raz zerwały się do walki. Zespoły schodziły na przerwę przy stanie 35:41. Ciekawie było również w trzeciej kwarcie, ale przyjezdne nie oddały prowadzenia. Wynik 50:54 dawał nadzieję leszczyniankom. Budeń trafiła za 3 i trzecia odsłona zawodów zakończyła się przy stanie 53:56.

Górę wzięło większe doświadczenie Zagłębia. Martyna Stasiuk, która w sezonie 2015/2016 broniła barw leszczyńskiego klubu, trafiała za 2 i za 3 punkty. Dzielnie wspierały ją Weronika Telenga i Patrycja Kaczor. Najlepsza drużyna I ligi w czwartej kwarcie przypieczętowała zwycięstwo i pozostaje niepokonaną drużyną na zapleczu ekstraklasy.

Tęcza Leszno – JAS FBG Sosnowiec 59:71 (17:18, 18:23, 18:15, 6:15)
Punkty dla Tęczy zdobyły: Karolina Budeń 17, Aleksandra Pietraszek 12, Eliza Łakoma 10, Jusyna Hołtyn 7, Magdalena Pisera i Alicja Franckowiak po 5, Aleksandra Arczewska 3
Najskuteczniejsze w Zagłębiu: Maryna Stasiuk 24 i Weronika Telenga 20.